article image Algemeen © X/debroervanroos/RadioBoos

Tim Hofman kraakt Jodenhaat-uitspraak Mona Keijzer: 'Er is geen DE islamitische cultuur'

Auteur
Auteur: NieuwNieuws
Datum: 15/02 18:52

'Dit is geen mening!'

Nederland raakt er niet over uitgepraat: de 'Jodenhaat is onderdeel van de islamitische cultuur'-rel rond Mona Keijzer, de aangifte die een groep moslims later tegen de minister deed en de harde woorden van het OM richting Keijzer. 

Nu heeft namelijk ook BOOS-presentator Tim Hofman zich in de discussie gemengd. In zijn podcast Radio BOOS botst de journalist met EO'er Tijs van den Brink, die vindt dat Mona Keijzer het recht had om haar Jodenhaat-uitspraak te doen. Wat ontstaat is een harde, maar inhoudelijke discussie.

Ook leuk - Jeroen Pauw zet PVV'ers weg als 'verzameling malloten

'Onnodig grievend'

Het OM besloot uiteindelijk de aangiftes tegen de BBB'er te seponeren, maar gaf Keijzer alsnog een verkapte veeg uit de pan door te stellen dat de uitspraken 'onnodig grievend' en 'op zichzelf beledigend' waren. Wel benadrukte het OM dat 'een vrije politieke discussie' van 'fundamenteel belang' is in een democratische samenleving.

De partij van Keijzer, De BoerBurgerBeweging, reageerde mei vorig jaar op de aangiftes door op basis van eerder onderzoek aan te tonen dat de uitspraken 'op feiten gebaseerd' zijn. 

Zo blijkt volgens de partij uit onderzoek van het Arab Center for Research and Policy Studies dat 67 procent van de mensen in islamitische landen de gruwelijke slachtpartij van Hamas op 7 oktober een ‘legitieme verzetsoperatie’ vond. 

Zeker even checken

Zeker even checken

Reacties

Reacties